FELHÍVÁS AZ ALPOK-ADRIA NEMZETKÖZI BÉLYEGKIÁLLÍTÁSRA
Felhívom az érdeklődő gyűjtőtársak figyelmét a legfontosabb tudnivalókra:
A kiállítás neve:HISTRIA PHILA Alpe Adria 2026
Rangja:I. (nemzetközi, az Alpok Adria Csoport országainak részvételével)
Rendezője: Horvát Filatéliai Szövetség
Helyszíne: Porecs, Sport Centrum, Vukovarska u. 3.Horvátország
Időpontja: 2026 április 9-12.
Kiállítási osztályok:
B1 Hagyományos filatéliai
B2 Postatörténeti
B3 Postai díjjegyes
B4 Tematikus
B5 Nyitott
B6 Légiposta
B7 Maximafilia CM
B8 Illetékbélyeg
B9 Ifjúsági három korcsoportban, 2026 január 1. utáni aktualitással:
B9a15 éves korig
B9b 16-18 évesek
B9c19-21 évesek
B10Modern filatéliai
B11Képeslap
B12Filatéliai irodalom (nyomtatott formában)
Megjegyzés: az egykeretes gyűjtemények a vonatkozó kiállítási osztályokban nyernek lehetőséget a részvételre.
Részvételi feltétel:nemzeti versenykiállításon minimum 70 pont elért eredmény.
Egy kiállító legfeljebb két gyűjteményt állíthat ki, de csak eltérő osztályokban.
Keretdíj és irodalom díj egységesen EUR 30. Az ifjúsági gyűjtemények ingyenesek.
Jelentkezés: a mellékelt lap kitöltésével és a gyűjtemény bevezető lapjával a MABÉOSZ titkárságra és a nemzeti komisszer címére 2025 november 25-ig. A rendező az elfogadott gyűjteményekről legkésőbb 2025 december 31-ig értesítést küld a nemzeti komisszernek, aki haladéktalanul tovább értesíti a jelentkezőket.
Bemutatási lehetőségek és feltételek: A rendezők széles lehetőséget biztosítanak az igényelt keretoldalak tekintetében, pontosítva: 16xA4 méretű keretet lehet igényelni a B1-B8 illetve a B10 és B11 osztályokhoz. Az egykeretes gyűjtemények terjedelme 1, 2 vagy 3 keretoldal lehet. A többi gyűjtemény 5-8 keretoldal lehetőséget kap. Az ifjúsági osztályok keretoldal száma 2-5 lehet. Az Alpok-Adria speciális szabályzata további lehetőséget ad azoknak, akik 12XA4 terjedelmű gyűjteménnyel jelentkeznek, 4-8 keret lehetőségével, vagyis 48-96 x A4 lap bemutatásával.
A fentiekben foglaltakkal összhangban a jelentkezési lapok értelemszerű, pontos kitöltését szíveskedjenek elvégezni. További tudnivalók: egy keretsor használható szélessége 100 cm, magassága 30 cm. A B5nyitott osztály elemeinek kiválasztásakor figyelembe kell venni, hogy legfeljebb 5 mm mélységű (vastagságú) kiállítási darab alkalmazása lehetséges.B12 osztály (filatéliai irodalom) esetén két példányt kell szállítani, de ezek a rendezőnél maradnak. A kiállítási gyűjteményeket angol vagy német nyelven lehet bemutatni.
Kérdés vagy további tájékoztatási igény esetén kérem, hogy szíveskedjenek hozzám fordulni.
Bánás Artúr a kiállítás nemzeti komisszere artur@atcomp.hu +36 30 4153184
